مواد لازم برای خوب مرجان رشد و رنگ

مواد لازم برای خوب مرجان رشد و رنگ

مواد لازم برای خوب مرجان رشد و رنگ

مواد لازم برای خوب مرجان رشد و رنگ
1399/10/13
0 نظر

نور، مرجان، و فتوسنتز
عوامل بسیاری می توانند بر رشد مرجان تأثیر بگذارند. روشنایی ، دمای آب ، استراتژی های تغذیه و شیمی آب همه در رشد مرجان ها و شکل ظاهری آنها تأثیر دارد. نور مناسب یکی از مهمترین مواد برای موفقیت در رشد مرجان ها در یک آکواریوم صخره ای است. Zooxanthellae که در بافت مرجان زندگی می کند بستگی زیادی به انواع خاصی از انرژی نور دارد تا در یک رابطه همزیستی با مرجان میزبان شکوفا شود. Zooxanthellae غذای مرجان ها را تأمین می کند و در عوض مرجان از گیاهخواران محافظت می کند. نورپردازی ما برای آکواریوم صخره باید از نزدیک به طول موج و شدت موجود در صخره ها شبیه سازی کند تا همان مزیت مرجان ها را در زیستگاه طبیعی آنها داشته باشد.
برخی از خواص نور که باید در نظر گرفته که یکی از آرزوهای به موفقیت حفظ و رشد مرجان وجود دارد.
لومن، PAR، و طول موج
Lumen اندازه گیری مقدار کل نور مرئی ساطع شده از یک منبع است. شار نوری از نظر قدرت یا شار تابشی از این نظر متفاوت است که اندازه گیری شار نوری منعکس کننده حساسیت متفاوت چشم انسان به طول موج های مختلف نور است ، در حالی که اندازه گیری شار تابشی ، قدرت کل کل نور ساطع شده را نشان می دهد ، فارغ از توانایی چشم در درک آن. هرچه لومن ها بیشتر باشد ، نور به چشم انسان روشن تر یا شدیدتر به نظر می رسد. Lumen meter می تواند ابزاری مفید برای تعیین زمان پیر شدن لامپ ها و نیاز به تعویض آنها باشد ، اما برای سیستم های صخره ای ، اندازه گیری PAR (تابش موجود فتوسنتزی) بسیار مفیدتر است زیرا اکثر لومترهای سنجش تنها شدت طول موج های بالا را اندازه گیری می کنند به 580 نانومتر. مترهای متغیر PAR طیف قابل مشاهده برای چشم انسان را که بین 400 تا 700 نانومتر است اندازه گیری می کنند. این با توجه به اینکه مرجانها به طول موجهای بین 400-550 نانومتر و 620-700 نانومتر پاسخ می دهند دقیق تر است. به این طول موج ها PUR (تابش قابل استفاده فتوسنتزی) گفته می شود و این مطلوب ترین طیف برای رشد مرجان ها است. می توانید با طیف نگاری زیر ببینید که سیستم های LED ما به خوبی از این طیف PUR تقلید می کنند. کلروفیل A و B به خوبی تنظیم شده است تا قله هایی را در طول موج هایی فراهم کند که فتوسنتز را تسریع می کنند و در نتیجه تولید بیشتری از مرجان های منبع غذایی که برای رشد سریع مورد نیاز است را تولید می کنند.
LED طیف کلروفیل A و B برای مرجان در حال رشد
نور انرژی است و در امواج نور حرکت می کند. طول موج نور در نانومتر اندازه گیری می شود ، با بنفش و آبی در انتهای پایین طیف مرئی (400-470nm) و قرمز در انتهای بالاتر (حدود 700nm) است. طول موج های زیر 400 نانومتر UV یا فوق بنفش در نظر گرفته می شود. بالای 700 نانومتر نور مادون قرمز در نظر گرفته می شود. طیف رنگی برای رشد مرجان در آکواریوم شما بسیار مهم است زیرا طول موج های خاص بیشتر از دیگران برای مرجان مفید است.
مرجان یافت شده در صخره های کم عمق و استخرهای جزر و مد بخش بیشتری از طیف نور و شدت نور طبیعی خورشید از آنجا که آب به اندازه کافی به میزان قابل توجهی فیلتر کردن نور (آب را جذب طول موج خاصی از نور سهولت بیشتری نسبت به دیگران) وجود ندارد. نور آبی عمیق ترین نفوذ و به همین دلیل آب به نظر می رسد مایل به آبی در اعماق عمیق تر است. مرجان موجود در قسمت های عمیق تر از صخره بر روی بیش از طیف آبی و با شدت کمتر نور بستگی دارد.
نفوذ نور در آب دریا در طول موجهای مختلف
نفوذ نور در آب دریا در طول موجهای مختلف
نور آکواریوم LED Orphek PR-156 برای نفوذ در 48 مورد طراحی شده است؟ (122 سانتی متر) بنابراین می توان مرجان ها را به طور م effectivelyثر در آکواریوم های عمیق تر و بدون نیاز به لامپ های متال هالید یا HQI که داغ می شوند ، انرژی بسیار بیشتری مصرف می کنند ، به آب گرما اضافه می کنند و به طور کلی هر 8 ماه جایگزین می شوند.
درجه حرارت
Zooxanthellae بسیار تطبیقی ​​که آن را به درجه حرارت آب می آید؛ آنها بهترین در دمای بین 23-28 C (73-82 F) انجام دهد. این جلبک ها نیز نیاز به یک مقدار خوبی از نور است که به همین دلیل صخره های مرجانی کم عمق تنها در آب روشن گرمسیری که در آن درجه حرارت بیش از حد در طول سال در نوسان نشد. در تابستان، درجه حرارت گاهی اوقات above30 C (86 F)، باعث Zooxanthellae تا بمیرند. به عنوان یک نتیجه، مرجان اخراج این جلبک همزیستی. این است که به نام سفید، و در حال حاضر یک فرایند مشترک که در بسیاری از صخره های مرجانی رخ می دهد.
گرم شدن کره زمین باعث شده است که دمای تابستان و برای مدت زمان بیشتری افزایش یابد. مرجان ها و Zooxanthellae در انطباق با این آب و هوا که سریع تغییر می کند مشکل دارند. بنابراین مهم است که سعی کنیم با کاهش میزان گازهای گلخانه ای تولیدی ، تغییرات آب و هوایی را کاهش دهیم. سیستم های نوری متال هالید و HQI (High Quartz Iodide) که در آکواریوم های عمیق تر استفاده می شوند ، گرمای زیادی ایجاد می کنند و می توانند بدون استفاده از خنک سازی آب ، به سرعت دمای آکواریوم را تغییر دهند. سیستم های LED ما گرما را با اختلاف زیادی کاهش می دهند و هزینه اضافی انرژی مورد نیاز برای هدایت سیستم های روشنایی سنتی را از بین می برند. هزینه بالای چیلرهایی که برای کنترل دمای آب استفاده می شوند هزینه دیگری را به سیستم وارد می کند.
با انتخاب یک سیستم روشنایی چراغ Orphek در آکواریوم، شما پول کمتری صرف به حفظ درجه حرارت مناسب آکواریوم خود را و از بین بردن هر گونه شانس مرجان به دلیل دمای بالا. در واقع این بدان معنی است که با انتخاب یک آکواریوم LED سیستم روشنایی Orphek در، مرجان خود را سریع تر رشد خواهد کرد، و رنگ خود را خواهد رنگارنگ تر و شدید تر!

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر